Druk cyfrowy – oferta profesjonalnych drukarni

Druk cyfrowy stał się popularną alternatywą dla tradycyjnych metod druku. Jego popularność rośnie, ponieważ oferuje użytkownikom końcowym szybszy, bardziej ekonomiczny sposób przekazywania informacji marketingowych.

Druk cyfrowy to innowacje

Nie oznacza to jednak, że jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich rodzajów potrzeb związanych z drukiem. Zrozumienie zarówno jego zalet, jak i ograniczeń może pomóc w podjęciu świadomej decyzji przed przestawieniem firmy na druk cyfrowy.

Jeśli zastanawiasz się, czy przejście na druk cyfrowy https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/sra3/ jest właściwe dla Twojej organizacji, czytaj dalej ten artykuł, aby poznać jego zalety i wady oraz dowiedzieć się, jakie rodzaje firm mogą lepiej pasować do druku cyfrowego niż inne.

Ponadto przedstawimy Ci kilka pomysłów na to, jak możesz przygotować swoją firmę do druku cyfrowego w ramach ogólnej reorganizacji swojej obecnej struktury.

Czym jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy to metoda drukowania, która wykorzystuje plik cyfrowy jako wzór. Ten wzór, zwany „obrazem„, jest wysyłany do prasy drukarskiej w celu wydrukowania. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod druku, druk cyfrowy nie jest wykonywany za pomocą prasy.

Zamiast tego, technologia ta wykorzystuje obraz i komputer do produkcji materiałów drukowanych. Tradycyjne drukowanie wykorzystuje „prasę drukarską„, która wywiera nacisk na arkusz lub rolkę papieru, aby farba przeszła przez papier i znalazła się na „płycie drukarskiej„, która utrzymuje papier.

Prasa drukarska posiada kilka dużych wałków, które naciskają na papier w celu przeniesienia farby na papier.

Dodaj komentarz