Jak wybrać gaz dla firm?

Przed wyborem gazu dla firm, musimy pamiętać o porównaniu kilku ofert. Są one różnorodne, a ceny zależą od wielu czynników. Duże zmiany pojawiają się także przy opłacie handlowej, co warto mieć na uwadze. Jest to wydatek, jaki co miesiąc dodaje się do rachunku, jaki uregulować musi każdy odbiorca. Jak wybrać gaz dla firm? Jakie aspekty są najważniejsze? Na co zwracać uwagę? Jakie rozwiązanie da nam komfort?

Gaz dla firm

Wybór gazu dla firmy jest nie lada wyzwaniem dla przedsiębiorcy, o którym możesz dowiedzieć się więcej z artykułu: http://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/oferta/gaz-ziemny/stala-cena-gazu-ziemnego.

W takim wypadku trzeba pamiętać o:

gaz dla firm
  • Stawce za gaz i opłacie handlowej – przy mniejszym zużyciu gazu, opłata handlowa może znacznie wpływać na rachunek. 
  • Taryfę – odbiorca sam nie wybiera taryfy, gdyż zależy ona od ilości zużywanego gazu w firmie. Im większa wartość zużycia, tym wyższa taryfa. 
  • Okresie umowy – często wcześniejsze zrezygnowanie z usługi dotyczy sporych kosztów. Oczywiście pod uwagę możemy wziąć umowę na krótki czas lub na czas nieokreślony.
  • Gwarancji ceny – odpowiednio dobrana oferta na gaz dla firmy wiąże się też z gwarancją ustalonej stawki. To oznacza, że kwota za gaz nie zmieni się nagle w trakcie korzystania z usług. To duży plus dla każdej firmy. ‍
  • Obsłudze klienta biznesowego – jeśli w trakcie pierwszego kontaktu pojawią się problemy, raczej warto wybrać innego dostawcę gazu. Najważniejsze jest dbanie o dobro klienta i sprawne rozwiązywanie nieprawidłowości. 

Najlepsze rozwiązanie

Nie zapominajmy o tym, że raczej nie znajdziemy na rynku jednego, najtańszego sprzedawcy gazu. Oferta musi zostać dobrana do potrzeb i oczekiwań klienta. Warto na bieżąco porównywać usługi i konfrontować je ze swoimi wymogami. Pomocne jest skorzystanie przykładowo z porównywarki gazu dla firm. Nie istnieje jednak jeden ranking dla firm ze sporym zużyciem gazu. Podczas szukania oferty trzeba dokładnie zastanowić się nad tym, czego potrzebujemy. W trakcie kontaktu ze sprzedawcą, warto negocjować dobre warunki i poprosić o przedstawienie ofert. Dzięki temu cały proces przebiegnie sprawnie. 

Dodaj komentarz