Fotowoltaika dla firm dotacje 2022 rok

Nie da się ukryć, że inwestycja w fotowoltaikę nie jest niskim wydatkiem. Co ciekawe koszty te odczuwają już nie tylko odbiorcy prywatni, ale także i inwestorzy instytucjonalni. Wiele firm jednak decyduje się na to, by zainwestować w instalację fotowoltaiczną. Wynika to przede wszystkim z faktu, że daje to przedsiębiorstwu ogromną niezależność energetyczną, a także finalne zminimalizowanie kosztów rachunków za prąd. Co więcej inwestycja w fotowoltaikę to również swoisty zwrot w stronę ekologii. Wobec tego fotowoltaika dla firm- dotacje 2022 rok.

Dofinansowanie w ramach dotacji na zwiększenie wykorzystania OZE

Fotowoltaika dla firm i dotacje 2022 rok to przede wszystkim pewna pula pieniędzy przeznaczona na zwiększenie wykorzystania OZE czyli odnawialnych źródeł energii przez przedsiębiorstwa. Oczywiście w większości są to programy realizowane przez samorządy lokalne. Nie da się w ich ramach uzyskać tak pokaźnego dofinansowania jak np. w odniesieniu do programów europejskich. Niemniej jednak może być to jedna z opcji dla przedsiębiorstw.

Program FEnIKS- Fundusze Europejskie na Infrastrukturę

Fotowoltaika dla firm

Kolejne dotacje na fotowoltaikę dla firm w 2022 roku oferuje europejski program FEnIKS. Odnawialne źródła energii w tym instalacje fotowoltaiczne dla firm znajdują się w ustalonym przez rząd europejski obszarze dofinansowań. Całkowity budżet tego programu wynosi ponad 25 miliardów euro. Jak więc widać kwota jest pokaźna. Firmy mogą przystąpić do programu przez złożenie wniosku za pomocą strony internetowej.

Ogólnopolski program Energia Plus

Fotowoltaika i dotacje dla firm w 2022 roku to również ogólnopolski program Energia Plus. W ramach tego programu firmy będą mogły starać się o zrefundowanie 50% całkowitego kosztu instalacji fotowoltaiczne, jeśli taką już istnieje. Jeśli nie, przedsiębiorstwa w ramach programu Energia Plus będą mogły ubiegać się o pożyczkę w wysokości 80% kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej dla firm. Warto się więc tym programem zainteresować.

Dodaj komentarz