Na czym polega marketing internetowy?

Marketing jest to obecnie dźwignia współczesnego biznesu. Dotyczy to w zasadzie każdego jego rodzaju, niezależnie czy mówimy o usługach, czy o towarach. Każdy chce sprzedać towar jak największej liczbie klientów. Marketing skupia się właśnie na tych ostatnich, a szczególnie na ich pozyskaniu. Współcześnie marketing coraz bardziej dotyczy domeny internetowej.


Czym jest marketing internetowy?W dużym skrócie można powiedzieć, że marketing internetowy jest to w zasadzie każde działanie w Internecie, które ma na celu zdobycie nowych klientów. Marketing internetowy możemy podzielić na kilka metod. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • pozycjonowanie stron internetowych i content marketing,
  • influencer marketing (realizowany m.in. przez agencję Kohai),
  • social media marketing.Content marketingContent marketing to metoda polegająca w dużym uproszczeniu na tym, aby nasza strona internetowa, wyświetlała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwarki internetowej. Strona musi być pozycjonowana pod kątem między innymi słów kluczowych, po których wpisaniu powinna się wyświetlić. Bardzo ważny jest dobór słów kluczowych oraz zawartości strony, czyli contentu, który te słowa będzie zawierał. Oprócz tego, że słowa kluczowe są dobrze dobrane, to teksty na stronie powinny być wartościowe, unikalne i wysokiej jakości.

Rola social marketinguNiezwykle istotna rola staje przed social media marketingiem, którego w pewnym sensie pochodną jest marketing influencerski. Ponieważ istnieją tutaj pewne podobieństwa, to będziemy temat ten rozważać w jednym punkcie. Influencerzy są w stanie zapewnić dodatkowe zasięgi reklamie, a dodatkowo zachęcić do zakupu danych produktów lub usług. Oczywiście nie wystarczy takiej osobie zapłacić, aby reklamowała nasz produkt. Najlepiej, aby tego typu reklama, polegająca na przykład na teście danego produktu, była rzetelna i niewymuszona. Tylko influencer wiarygodny zapewni nam długotrwały wzrost sprzedaży.

Reklama w social mediach może być tym samym co marketing realizowany przez na przykład vlogerów, ale może dotyczyć również po prostu propagowaniu reklam w social mediach, lub tak zwanego marketingu szeptanego.

Dodaj komentarz